אירוע מוחי קל

טכניקות יחודיות לשיפור יכולות תפקודיות וקוגניטיביות אחרי אירוע מוחי קל
עדיין לא מאוחר לשפר את איכות חייכם

 מתי אירוע מוחי קל

אירוע מוחי קל הוא אירוע מוחי שפוגע ברמת התפקודיות בצורה קלה. להבדיל משבץ מוחי חולף, או במילים אחרות TIA, שלא מצריך שיקום ולא משאיר נזק קבוע, אירוע מוחי קל יוצר השלכות קלות ופוגע בתפקודיות בצורה כלשהי.

אירוע מוחי היא פגיעה במערכת העצבים המרכזית, היא עלולה להשפיע על כל הגוף. חשוב להבין שאירוע מוחי קל מאותת על בעיות שקיימות בגוף. יש להתייחס ברצינות באירוע מוחי קל או חולף ולשנות אורח חיים ותזונה בכדי למנוע אירוע מוחי חוזר.

במקרים מסויימים התסמינים לאחר האירוע הם מזערים, ומצליחים לחזור לחיים רגילים אחרי זמן קצר ולפעמים ללא צורך בשיקום אינטנסיבי.

 

אירוע מוחי קל צד שמאל

צד שמאל של המוח אחראי על התנועתיות של פלג גוף ימין ועל דיבור.

כאשר מתרחש אירוע מוחי קל בצד שמאל של המוח, המטופל יתגבר עליהם לאחר זמן מה. יתכן ויהיו קשיי דיבור, קריאה וזיכרון. בנוסף יתכן ותיהיה מוגבלות תנועה, ובעיות תחושתיות בפלג גוף ימין.

 

אירוע מוחי קל צד ימין

צד ימין של המוח משפיע על צד שמאל של הגוף.

במקרה של אירוע מוחי קל בצד ימין של המוח, יתכן ויהיו תסמינים קלים בתפקוד המוטורי של צד שמאל, כגון מוגבלות תנועה, וחוסר תחושתיות, רעידות או תחושתיות יתר בצד שמאל של הגוף.

 

סימנים לאירוע מוחי קל

הגורמי הסיכון של אירוע מוחי הם עישון, לחץ דם גבוה, סוכרת, השמנת יתר,לחץ נפשי, חוסר פעילות גופנית, כולסטרול גבוה ומחלות לב.

 

שיקום לאחר אירוע מוחי קל

אירוע מוחי קל הוא אירוע מוחי שחולף כמעט ללא תסמינים.

למרות שאירוע מוחי היא פגיעה מוחית, היא עלולה להשפיע על כל הגוף.

במקרים מסויימים התסמינים לאחר האירוע הם מינימלים, ומצליחים לחזור לחיים רגילים אחרי זמן קצר ולפעמים ללא צורך בשיקום אינטנסיבי.

 

טיפול לאחר אירוע מוחי קל

אם עברתם אירוע מוחי קל, סביר להניח שלאחר האשפוז בבית חולים שוחררתם הביתה ולא עברתם למרכז שיקומי. למרות שבדרך כלל אירוע מוחי קל מלווה בהשלכות קלות, עדיין חשוב להקפיד על טיפול בכדי להחזיר את התפקוד הנאבד.

המוטוריקה העדינה היא בדרך כלל האחרונה שחוזרת ולעתים קרובות דרוש עבודה רבה לשיפור תפקוד היד.

חשוב לדעת שבחודשים הראשונים לאחר השבץ, המוח מנסה להתארגן מחדש ויש לנצל את החלון ההזדמנות לטיפול. לאחר התקופה הראשונית  ניתן להתקדם אך ככול הניראה התהליך השיקומי יהיה ארוך יותר.

איך ניתן לזרז את תהליך השיקומי לאחר אירוע מוחי קל

ניתן לזרז את התהליך השיקומי באמצעות גירוי מערכת העצבים בשילוב הפעלה האזור שנפגע.

הוכח מחקרית שרפואה סינית מעודדת את המוח ליצור קשרים חדשים לפיצוי התפקיד הנאבד. הגישה הטיפולית בה  אנו בנוירו שיקום מטפלים הינה שיטה עוצמתית לשיקום נוירולוגי. במהלך הטיפול השילוב של טכניקות דיקור עם תנועה גורמים למוח להשתקם בצורה הטובה והמהירה ביותר.

עדיין ניתן להתקדם!
השאר פרטיך לשיחת יעוץ חינם

אודות נוירו שיקום

נוירו שיקום  מציעה שיטה יחודית לשיקום נוירולוגי , לאחר פגיעה במערכת העצבים, מחלה נוירולוגית או  אירוע מוחי

הטיפול משפיע ישירות על מערכת העצבים ומשפר את רמת התפקודיות ללא תלות בזמן שעבר מהאירוע  או בחומרת הפגיעה. 

 

הטיפול  מחזק את היכולות הקימות , מקדם יכולות שנפגעו:

 

צוות המטפלים שלנו הם בעלי הסמכה ובעלי ניסיון רב בטיפול לשיקום נוירולוגי, ולאחר פגיעות מוחיות, או אירוע מוחי.

המטרה שלנו היא לקדם אתכם לעצמאות, ולהעניק טיפול מקצועי , מותאם באופן אישי וללא כאב.

הטיפולים מתבצעים בבית הלקוח  או בקליניקה בכפר סבא.

סיפורי הצלחה מרגשים של לקוחותינו

הסרטונים הבאים מציגים תהליך שיקומי של מטופלים לאחר אירוע מוחי או פגיעה מוחית

מטופלים מספרים
"בריפוי בעיסוק מנסים לפתוח את היד הספסטית בכוח וזה גורם לכאבי תופת. אתה היחיד שמצליח לשחרר את היד ואת הזרוע ללא כאבים כלל"
בני אלוני
"היום חוויתי חוויה מרגשת ומיוחדת במינה. תאמתי פגישה עם מטפל מנוירו שיקום ללא ציפיות מיוחדות. המטפל הגיע והצליח לגרום לאמי להזיז את אצבעי היד והרגל המשותקים תוך טיפול אחד. יחס חם, מטפל מדהים שגורם לך לחכות לטיפול הבא"
סמדר קמחי
"הצוות המטפל בבית החולים אמר לי שאני לא אחזור לעמוד, ובזכות הטיפולים שלך חזרתי לעמוד ובהמשך הטיפולים הצלחתי ללכת".
שושנה בן אור
רויטל רוזיליו
קרא עוד
טיפלתם באמי תח' באופן מקצועי ביותר, ומכבד עוד יותר. ראינו תוצאות משמחות מאוד. המלצה שלי:אל תאמינו לאף גורם המוציא מפיו מילים כמו: "בלתי הפיך"- אין דבר כזה!. הבורא ברחמיו הוריד לעולם חוכמות מופלאות ושלח שליחים טובים להטיב עם ברואיו ע''י חוכמות אלו. זה עובד - זאת עובדה!. חיזקו ואמיצו!
אפרת מקמל
קרא עוד
המטפל הגיע אלינו לאחר אירוע מוחי של אבא, אדם בעל יד וניסיון עשיר בתחום...עשינו מספר טיפולים ובחסדי ה' ראינו שיפורים בכמה אזורים בהם אבא נפגע. חברה אמינה, טובה ורואים שהמטפל בעל ידע עשיר מאוד!!
אורנה חגי
קרא עוד
מקום מדהים עם נתינה עצומה. מטפלם מקצועיים. ממליצה בחום. תודה רבה לצוות המדהים שמלווה בחום לאורך כל הדרך.
Nicole Ezrahi
קרא עוד
אמי עברה בשנים האחרונות מספר ניתוחי מוח ונותרה עם שיתוק בפלג גוף שמאל, ספסטיות בזרועה ובעיות בליעה. לאחר סדרת טיפולים יש שיפור ניכר בתפקוד היד, חזרה לאכול כמעט כרגיל, היציבות השתפרה מאוד.
Etale Arbel
קרא עוד
מטפל עם לב וסבלנות. אני שמחה שבחרתי בו לעזור לבעלי. תודה לנוירו שיקום
רובי היקרי
קרא עוד
אני מאוד מרוצה מהטיפול בנוירושיקום, הגעתי עם כאבים ומוגבל תנןעה לאחר אירוע מוחי. לפני הטיפול הייתי מרגיש את היד הספסטית כבדה מאוד. היום היא יותר משוחררת וקלה, ולא כואב להרים זרועה. ממליץ מאוד על הטיפול. תודה רבה
כורש א
קרא עוד
הגעתי לטיפול די סקפטי אבל השיפור ההדרגתי מדבר בשם עצמו
Tzipi -M
קרא עוד
מטפל נפלא עם הרבה סובלנות, ידע וגישה מקצועית למטופל. כרגע מטפל באבי אדם סיעודי מרותק למיטה. מצליח להביא לשיתוף פעולה תנועתיות, חיוך ודיבור...מה שאנחנו לא הצלחנו. תודה על הטיפול המסור , ממליצה בחום על נוירו שיקום!!!!
Alon Cohen
קרא עוד
התקשיתי לקום מהמיטה בגלל כאב גב. לאחר הטיפול עוצמת הכאב פחתה באופן משמעותי. כל טיפול הרגשתי הקלה נוספת. טיפול דינאמי שבו המטפל מקבל משוב מהמטופל בכל צעד ומתאים את השלב הטיפול הבא. תודה רבה, ממליץ בחום!
נוי יימהרי
קרא עוד
קיבלתי טיפול מסור, מקצועי ועיקבי שעזר לי המון והביא לתוצאות מוצלחות של שיקום. ממליצה בחום רב.
Zeev Lavi
קרא עוד
מטופל על ידי מטפל מעולה. מאוד מרוצה מההתקדמות ומהטיפול.
דרור גלילי
קרא עוד
המטפל עושה עבודת קודש הקודשים. עוזר פלאים, לא לאמין. תודה רבה לשיקום נוירולוגי היום אמא שלי היקרה בעולם אוכלת אוכל אחרי בעיות בליעה ואכילה. ממליץ מאוד למי שיש לו בעיות אכילה. תודה ענקית
Ortal Zohar
קרא עוד
שירות מעולה, טיפול מסור ומקצועי המתבצע ברגישות רבה!
Igaela Kalmanovich
קרא עוד
מומלץ בחום. תוצאות ניכרות לאחר מספר טיפולים. תודה רבה!
Shir Payments
קרא עוד
הגעתי למרכז נוירו שיקום דרך האינטרנט והייתי סקפטית לגבי הטיפול לאחר מגוון טיפולים שניסיתי, אך כבר לאחר הפגישה הראשונה הרגשתי שינוי במצבי. היום לאחר מספר טיפולים השיפור מאוד מורגש . תודה רבה על המסירות והיחס
הקודם
הבא
דילוג לתוכן