אירוע מוחי קל

טכניקות יחודיות לשיפור יכולות תפקודיות וקוגניטיביות לאחר אירוע מוחי קל
עדיין לא מאוחר לשפר את איכות חייכם

 מתי אירוע מוחי קל

 מוחי קל הוא אירוע מוחי שחולף כמעט ללא תסמינים, או לחלופים פוגע ברמת התפקודיות בצורה קלה. להבדיל משבץ מוחי חולף, או במילים אחרות TIA, שלא מצריך שיקום ולא משאיר נזק קבוע, אירוע מוחי קל יוצר השלכות קלות ופוגע בתפקודיות בצורה כלשהי.

אירוע מוחי היא פגיעה במערכת העצבים המרכזית, היא עלולה להשפיע על כל הגוף. חשוב להבין שאירוע מוחי קל מאותת על בעיות שקיימות בגוף. יש להתייחס ברצינות באירוע מוחי קל או חולף ולשנות אורח חיים ותזונה בכדי למנוע אירוע מוחי חוזר.

במקרים מסויימים התסמינים לאחר האירוע הם מזערים, ומצליחים לחזור לחיים רגילים אחרי זמן קצר ולפעמים ללא צורך בשיקום אינטנסיבי.

 

אירוע מוחי קל צד שמאל

צד שמאל של המוח אחראי על הדיבור ועל התנועתיות של הצד הימין של הגוף.

במקרה של אירוע מוחי קל בצד שמאל של המוח, יתכן ויהיו בעיות דיבור, הבנה, קריאה, כתיבה וזיכרון. בנוסף יתכן ויהיו בעיות תנועה, ובעיות תחושתיות בצד ימין של הגוף.

 

אירוע מוחי קל צד ימין

צד ימין של המוח אחראי על תפקוד המוטורי בצד שמאל של הגוף.

במקרה של אירוע מוחי קל בצד ימין של המוח, יתכן ויהיו בעיות תנועה, ובעיות תחושתיות בצד שמאל של הגוף.

 

סימנים לאירוע מוחי קל

הגורמי הסיכון של אירוע מוחי הם עישון, לחץ דם גבוה, סוכרת, השמנת יתר,לחץ נפשי, חוסר פעילות גופנית, כולסטרול גבוה ומחלות לב.

 

שיקום לאחר אירוע מוחי קל

אירוע מוחי קל הוא אירוע מוחי שחולף כמעט ללא תסמינים.

למרות שאירוע מוחי היא פגיעה מוחית, היא עלולה להשפיע על כל הגוף.

במקרים מסויימים התסמינים לאחר האירוע הם מינימלים, ומצליחים לחזור לחיים רגילים אחרי זמן קצר ולפעמים ללא צורך בשיקום אינטנסיבי.

 

טיפול לאחר אירוע מוחי קל

אם עברתם אירוע מוחי קל, סביר להניח שלאחר האשפוז בבית חולים שוחררתם הביתה ולא עברתם למרכז שיקומי. למרות שבדרך כלל אירוע מוחי קל מלווה בהשלכות קלות, עדיין חשוב להקפיד על טיפול בכדי להחזיר את התפקוד הנאבד.

המוטוריקה העדינה היא בדרך כלל האחרונה שחוזרת ולעתים קרובות דרוש עבודה רבה לשיפור תפקוד היד.

חשוב לדעת שבחודשים הראשונים לאחר השבץ, המוח מנסה להתארגן מחדש ויש לנצל את החלון ההזדמנות לטיפול. לאחר התקופה הראשונית  ניתן להתקדם אך ככול הניראה התהליך השיקומי יהיה ארוך יותר.

איך ניתן לזרז את תהליך השיקומי לאחר אירוע מוחי קל

ניתן לזרז את התהליך השיקומי באמצעות גירוי מערכת העצבים בשילוב הפעלה האזור שנפגע.

הוכח מחקרית שרפואה סינית מעודדת את המוח ליצור קשרים חדשים לפיצוי התפקיד הנאבד. הגישה הטיפולית בה  אנו בנוירו שיקום מטפלים הינה שיטה עוצמתית לשיקום נוירולוגי. במהלך הטיפול השילוב של טכניקות דיקור עם תנועה גורמים למוח להשתקם בצורה הטובה והמהירה ביותר.

עדיין ניתן להתקדם!
השאר פרטיך לשיחת יעוץ חינם

אודות נוירו שיקום

נוירו שיקום  הנו מערך שיקום המציע שיטה יחודית לשיקום נוירולוגי ולטיפול בכאב, לאחר אירוע מוחי, מחלה נוירולוגית או לאחר פגיעה במערכת העצבים המרכזית או העקפית(פריפרית).

הטיפול משפיע ישירות על המוח ומאיץ את התהליך השיקומי.

אנו מציעים כלי עוצמתי שיעזור לכם לשפר את רמת התפקודיות גם במקרים שטיפולי פיזיותרפיה או אחרים לא קידמו את השיקום למצב הרצוי.

הטיפול מקדם את התפקודיות המוטורית, משפר יציבה ויכולת הליכה, מגדיל טווח תנועה בגפה הפגועה, משחרר טונוס שרירים גבוה וללא כאב.

בנוסף ניתן לטפל ברגישויות ורעידות, לשפר יכולת בליעה ודיבור ולהאיט קצב התקדמות מחלות ניווניות.

ב- נוירו שיקום מלווים ומקדמים מאות מטופלים שסובלים מבעיות קוגניטיביות ומטוריות, בכל רמות התפקוד וללא תלות בזמן שעבר מהפגיעה המוחית.

צוות המטפלים שלנו הם בעלי הסמכה ובעלי ניסיון רב בטיפול לשיקום נוירולוגי, לאחר פגיעות מוחיות, או אירוע מוחי.

המטרה שלנו היא לקדם אתכם לעצמאות, ולהעניק טיפול מקצועי , מותאם באופן אישי וללא כאב.

הטיפולים מתבצעים בבית הלקוח ובקליניקה בכפר סבא.

סיפורי הצלחה מרגשים של לקוחותינו

הסרטונים הבאים מציגים תהליך שיקומי של מטופלים לאחר אירוע מוחי או פגיעה מוחית

מטופלים מספרים
"בריפוי בעיסוק מנסים לפתוח את היד הספסטית בכוח וזה גורם לכאבי תופת. אתה היחיד שמצליח לשחרר את היד ואת הזרוע ללא כאבים כלל"
בני אלוני
"היום חוויתי חוויה מרגשת ומיוחדת במינה. תאמתי פגישה עם מטפל מנוירו שיקום ללא ציפיות מיוחדות. המטפל הגיע והצליח לגרום לאמי להזיז את אצבעי היד והרגל המשותקים תוך טיפול אחד. יחס חם, מטפל מדהים שגורם לך לחכות לטיפול הבא"
סמדר קמחי
"הצוות המטפל בבית החולים אמר לי שאני לא אחזור לעמוד, ובזכות הטיפולים שלך חזרתי לעמוד ובהמשך הטיפולים הצלחתי ללכת".
שושנה בן אור
דילוג לתוכן