מחקרים על יעילות הדיקור סיני לשיקום נוירולוגי

יעילות הדיקור לשיקום נוירולוגי

מחקר שנעשה בסין הראה כי דיקור משפר את ההולכה העצבית בחלקי המוח וגורם להגברת הקישוריות יעילה (effective  connectivity) בין המוח הקטן לאזור הסנסורי-מוטורי הראשי בחולי שבץ בשיקום .

מחקר בהדמייה פונקצונלית הראה שסטימולצית דיקור בנקודות האקופונטורה מווסתות פעילות מוחית באזורים הקשורים לעיבוד פעולות מוטוריות. לוקי שבץ הראו קישוריות מוחלשת באופן משמעותי בין אזור קליפת המוח לתת-קליפת המוח, במהלך משימות מוטוריות פאסיביות, דבר המעיד על תישדורת לא מספקת של מידע בין האזורים המוטוריים של קליפת המוח לתת-קליפת המוח. אקופונטורה בנקודות דיקור בעלות אפיונים מוטורים, הראו תגובה בוויסות ספציפי של רשת הקישוריים המוטורים בחולי שבץ מוחי בהשוואה לנבדקים בריאים. ויסות ספציפי זה משפר את הקישוריות הדו-כיוונית היעילה בין המוח הקטן (cerebellum)  לאזור הסנסורי-מוטורי הראשי של קליפת המוח בחולי שבץ מוחי, ועשויה לפצות על הקישוריות האפקטיבית החלשה בין קליפת המוח ותת-קליפת המוח במהלך משימה מוטורית פסיבית וכתוצאה מכך לתרום לשיפור קואורדינציה תנועתית  ולמידה מוטורית בחולי שבץ לאחר האירוע האקוטי.

המחקר נערך ב  : Department of Neurology, Dongzhimen Hospital of Beijing University of Chinese Medicine

תורגם ממחקרים:
Acupuncture Enhances Effective Connectivity between Cerebellum and Primary Sensorimotor Cortex in Patients with Stable Recovery Stroke
Zijing Xie, Fangyuan Cui, Yihuai Zou, and Lijun Bai
Can sensory stimulation improve the functional outcome in stroke

 

אודות נוירו שיקום

נוירו שיקום הנו מערך שיקום המציע טיפולים ברפואה סינית לשיקום נוירולוגי, שיקום אורטופדי ושיקום גריאטרי.

אנו מתמקדים בשיקום אקטיבי של התפקוד הנפגע. הוכח מחקרי שדיקור גורם להפעלת מערכת עצבים והאצת חיווט מחודש במוח( נוירופלסטיסיטי).

טכניקות דיקור עוצמתיות לשיקום המוח ותפקודי הגוף, עוזרים למוח להתארגן מחדש ומסייעים לגוף לחזור לתפקוד הנאבד בצורה הטובה ביותר והמהירה ביותר.

גם כאשר הרפואה הקונונציונלית וטיפולי פיזיותרפיה או אחרים לא קידמו את השיקום למצב הרצוי, הרפואה הסינית מציעה כלי עוצמתי שיעזור לכם לשפר את רמת התפקודיות המוטורית, סנסורית וקוגניטיבי.

צוות המטפלים שלנו הם בעלי הסמכה ובעלי ניסיון רב בטיפול בפגיעות מוחיות, אירוע מוחי, בעיות אורטופדיות וכאבים אידיופתים (ממקור לא ידוע). מטרתינו לקדם אתכם לעצמאות, ולהעניק לכם טיפול מקצועי ומותאם באופן אישי וללא כאב.

צוות המטפלים ב- נוירו שיקום מלווים ומקדמים מאות מטופלים בכל רמות התפקוד ללא תלות בזמן אחרי הפגיעה המוחית.

הטיפולים מתבצעים בבית המטופל ברחבי הארץ, ובקליניקה בכפר סבא.

אהבתם? שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
דילוג לתוכן